Dysk PMMA PREMIOtemp CLEAR FLEX

Dysk PMMA PREMIOtemp CLEAR FLEX2019-02-08T13:58:25+00:00

Nowa szyna zgryzowa z efektem termicznym dzięki PREMIOtemp CLEAR FLEX

Do portfolio produktów cyfrowych Primotec dodaliśmy nowy i bardzo innowacyjny dysk stosowany w technologii CAD / CAM – PREMIOtemp CLEAR FLEX.

Materiał CLEAR FLEX jest przezroczystym akrylem PMMA z efektem termicznym. Efekt ten powoduje, że szyna relaksacyjna po podgrzaniu automatycznie dopasowuje się do łuku zębowego w jamie ustnej pacjenta. Nie traci przy tym twardości powierzchni materiału.

Idealne dopasowanie

Efekt termiczny uzyskuje się, gdy wyfrezowaną szynę w PREMIOtemp CLEAR FLEX przed włożeniem do ust podgrzeje się w ciepłej wodzie (40°C – 50°C). Dzięki temu podczas wkładania, szyna zgryzowa dopasowuje się do ust pacjenta.

Szyna, która idealnie pasuje do łuku zębowego bez żadnego napięcia. Dodatkowo, ze względu na twardość powierzchni materiału, kontakty okluzyjne i kły oraz prowadnice przednie pozostają tam, gdzie zostały ustawione w laboratorium.

Nic nie naciska, nic nie obciąża –
Szyna wyfrezowana w PREMIOtemp CLEAR FLEX
jest bardzo wygodna w noszeniu.

Wygoda dla lekarzy i techników

Szczególnie wygodne dla dentysty i laboratorium jest to, że PREMIOtemp CLEAR FLEX, dzięki termo-efektowi, może zrekompensować umiarkowane niedokładności wycisku. Dodatkowo materiał idealnie nadaje się do skanowania wewnątrzustnego całego łuku zębowego.

PREMIOtemp CLEAR FLEX to:

  • szczęśliwi pacjenci
  • zadowoleni lekarze
  • zrelaksowani technicy